νεα κρητη totalfitness news

Μια δύσκολη νίκη πέτυχε στο δημοτικό γήπεδο Τήνου η ομάδα της Άνω Μεράς με σκορ 1-3 απέναντι στον Α.Ο Τήνου.

Ο Αγώνας έγινε στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της ΕΠΣ' Κυκλάδων, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο σε δυο ημίχρονα.

O Α.Ο. Τήνου στο πρώτο ημίχρονο είχε την "εύνοια" του αέρα και σε συνδυασμό με την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε κατάφερε να ισοφαρίσει την ομάδα της Άνω Μερά με γκολ του Βιδάλη Φρ., αλλά είχε την ευκαιρία να πετύχει και ένα δεύτερο τέρμα καθώς είχε κι' άλλες κλασικές ευκαιρίες, προηγουμένως η ομάδα της Μυκόνου προηγήθηκε νωρίς με τέρμα του Τουρέ.

Στην έναρξη της επανάληψης η Άνω Μερά μπήκε δυνατά και φάνηκε ότι θα είχε το πρώτο λόγο στον αγώνα, το δεύτερο γκολ σημειώθηκε στο 61' ενώ στο 90' κλείδωσε τη νίκη.

Η ομάδα της Τήνου με αυτή την ήττα παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις του Α' ομίλου, την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει στην Σύρο τον Α.Ο. Σύρου. Η ομάδα της Άνω Μερά με την νίκη αυτή πέρασε στη δεύτερη θέση του Α' ομίλου.