νεα κρητη totalfitness news

Καλημέρα σας από το Δημοτικό γήπεδο της Τήνου όπου η “Κοινή Γνώμη” θα μεταδώσει λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι της τοπικής ομάδας με τον Πάγο. Ο αγώνας αυτός είναι στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Α' κατηγορίας Κυκλάδων.

Η ομάδα της Τήνου ξεκινά με τους: Κελιδάτης Χ., Βελαλόπουλος Β., Θεοδώρου, Κελαδίτης Ν, Σαντοριναίος, Σκλαβούνος, Βελαλόπουλος Ε, Ξενόπουλος, Δελώτης, Βιδάλης Α., Βιδάλης Φ.
Ο Ηλίας Ξενικάκης επέλεξε τους : Λοΐσιο, Φωτεινιά, Αργυρό, Σαμιωτάκης, Πρεολορέντζος, Νομικός, Μελισσάκης, Μανωλιός, Πρίντεζης, Βάλβης, Troka.

Β' μέρος
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Βελαλόπουλος με εύστοχο πέναλτι μείωσε σε 3-2 το σκορ, όμως με την σέντρα ο κ. Μαραγκός διαιτητής του αγώνα σφύριξε τη λήξη. Η ομάδα της Σύρου ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα με το δεξί καθώς πήρε το τρίποντο στην Τήνο.
70' σε κόρνερ έδιωξε ο Κελιδάκης το σουτ του Πρίντεζη.
Σε κόρνερ έδιωξε ο Κελιδάκης το σουτ του Βάλβη.

1-3 στο 57' με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάλβη.

48' δοκάρι για τον Πάγο από το φάουλ του Αργυρού
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον Πάγο να ειναι μπροστά στο σκορ με 1-2.

Α' μέρος

43' 1-2 με εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Βάλβη. Η ομάδα του Πάγου κέρδισε την εσχάτη των ποινών έπειτα από χέρι μέσα στην περιοχή.

36' 1-1 με την κεφαλιά του Μάρκου Πρίντεζη.

34' 1-0 με την κεφαλιά του Δελώτη.

Άουτ πέρασαν τα σουτ των Βάλβη και Μανωλιού.
28' σε κόρνερ ο Λοΐσιος στο σουτ του Φ. Βιδάλη.
27' άουτ πέρασε το πλασέ του Ξενόπουλου.
20' παραμένει το 0-0 μεταξύ των δύο ομάδων.
17' με υπερένταση απέκρουσε την κεφαλιά του Αργυρού ο Κελακίδης
7' στα χέρια του Κελιδάτη η κεφαλιά του Πρίντεζη.
Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Τήνο, μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Πάγου.