νεα κρητη totalfitness news

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πήρε ο Άγιαξ, που αν και δυσκολεύτηκε επικράτησε στην Τήνο 1-0 της Α.Ε. Στενής στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Α ομίλου.
Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Ρούσσος στο 30ο λεπτό, ενώ 4 λεπτά αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Ajax όταν ο ποδοσφαιριστής Μπαλόπιτας υποδείχτηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.

Το παιχνίδι στο τέλος ήταν επεισοδιακό με τον Φώσκολο (τερματοφύλακας της Α.Ε. Στενής) να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα για φραστική επίθεση στον διαιτητή της αναμέτρησης κύριο Δεληγιάννη.

Η ομάδα της Τήνου μετά από αυτή την ήττα έπεσε στην 5η θέση πάνω από τον Α.Ο Τήνου.  Την επόμενη αγωνιστική θα διεξαχθεί το ντέρμπι μεταξύ των δυο Τηνιακών ομάδων που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Α.Ο. Τήνου.