νεα κρητη totalfitness news

Μία νίκη και μια ήττα είναι ο απολογισμός των παίδων μας στο ταξίδι τους στη Σύρο. Το τμήμα μας στο παιχνίδι του Σαββάτου με την Ερμούπολη, ηττήθηκε με 52-49. Με το τελικό σκορ να χτίζεται υπέρ των γηπεδούχων στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όπου τους βρήκε να είναι μπροστά με 38-32 και επιμέρους σκορ 13-5.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 – 21, 10 – 06, 13 – 05, 14 - 14
Τ.Α.Κ Περιστεριώνας: Ανταλής Ν. 4, Μπινιάκου Μ. 6, Παγανέλης Ν. , Καμπέρι Ι.  7, Χατζίρης Σ., Πόντης Γ., Τριαντάφυλλος Ν. 3, Βοινάς Π. 14 (1), Μαρκουιζος Ν., Πετρόπουλος Γ. , Βιδάλης Μ. 10 (1), Μελισσουργός Δ. 2.

Στο Κυριακάτικο παιχνίδι που έγινε νωρίς το πρωί ο Περιστεριώνας δεν είχε διάθεση για πολλά-πολλά, μπήκε μέσα και από νωρίς και "τελείωσε" το παιχνίδι, προηγούμενη στο ημίχρονο με 17-27. Στην έναρξη της επανάληψης ένα επιμέρους σκορ 22-05 ήταν αρκετό για να ακουστεί πρόωρα η άτυπη κόρνα της λήξεως. Τελικό σκορ: 28-79.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 09 – 11, 08 – 16, 04 – 22, 07 - 30
Τ.Α.Κ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ: Ανταλής Ν. 12, Μπινιάκου Μ. 7(1), Παγανέλης Ν. 16, Καμπέρι Ι. 3(1), Χατζίρης Σ. 4, Πόντης Γ., Τριαντάφυλλος Ν. 3, Βοινάς Π. 30(2), Μαρκουίζος Ν., Πετρόπουλος Γ. 2, Βιδάλης Μ. 2, Μελισσουργος Δ.

Τα τελευταία αποτελέσματα φέρνουν το τμήμα μας στην δεύτερη θέση του ομίλου με δεκατρείς (13) βαθμούς.