νεα κρητη totalfitness news

Την ήττα με 6-1 γνώρισε η Α.Ε. Στενής στη Σύρο από τον τοπικό Α.Ο.Σ, ο αγώνας διεξάχθηκε στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του Α' ομίλου στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ' Κυκλάδων.

Στο Α' ημίχρονο η ομάδα της Τήνου έμεινε πίσω στο σκορ στο 17' με τον Σταματίου να κάνει το 1-0, 10 λεπτά αργότερα έχασε μια καλή ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσια η Α.Ε.Σ. με τον Τζε να αστοχεί σε απευθείας σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Ότι δεν κατάφερε να κάνει ο Τζες στο 27' το πραγματοποίησε ο Μ. Ζαλώνης με χτύπημα πέναλτι στο 41', η απάντηση όμως δεν άργησε να έρθει στο 46' ο Σταματίου έγραψε το 2-1 και στο 47' ο Πρίντεζης έκανε το 3-1 όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα της Σύρου μπήκε "φουριόζα" και νωρίς έδειξε τις προθέσεις της. Στο 66' έγινε το 4-1 από τον Σταματίου στο 75' ο Πρίντεζης έκανε το 5-1 και τέλος στο 80' το 6-1 έκανε ο Σταματίου

Στενή Τήνου: Ν. Ζαλώνη, Γ. Φώσκολο, Α. Παλαμάρη, Νάζο, Μ. Ζαλώνη, Γ. Φώσκολο, Αρμακόλα, Τζες, Γ. Ζαλώνη, Σουράνης.