νεα κρητη totalfitness news

Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή αντίσταση συνέτριψε τον Α.Ο. Τήνου με 5-1 και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.
Ουσιαστικά, το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο αφού ήδη το σκορ ήταν 0-2 με τέρματα των Τόσκα και Τουρέ. Στο 25’ ο Βλισνάκης ανέβασε το σκορ στο 0-3 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με την έναρξη της απενάληψης ο Ασημομύτης έκανε το 0-4. Στο 78’ ο Βλισνάκης ανέβασε το δείκτη στο 0-5, ενώ το γκολ της τιμής για τον Α.Ο. Τήνου σημείωσε ο Ασημομύτης με αυτογκολ στο 82’. Αξίζει να πούμε ότι ο Α.Ο Τήνου αντιμετώπισε το σημερινό αγώνα με απουσίες τόσο του επιθετικού Νίκου Ξενόπουλου (σκόρερ στον αγώνα με την ΑΕ Στενής) όσο και στο ακραίο οπισθοφύλακα Τριαντάφυλλο.

Τώρα στο "στρατόπεδο" του Α.Ο Τήνου στρέφονται στον αγώνα του πρωταθλήματος που θα πραγματοποιηθεί στην Κυριακή 6 Οκτωβρίου με αντίπαλο τον Α.Ο Πάγου στο γήπεδο της Τήνου.